همه چیز درمورد خودروی 206

همه چیز در مورد خودروی 206
موضوع خریداری خودرو و ماشین های مورد علاقه از مواردی است که همیشه در جمع های جوانان مطرح است. از معیارهایی که در انتخاب خودروی مناسب برای جوانان حائز اهمیت است، سرعت، قدرت، قیمت ماشین و ویژگی های ظاهری خودروها است. از نمونه های خودروهای جوان پسند باید به پژوی 206 اشاره کرد که در بین جوانان از محبوبیت زیادی برخوردار است. شرکت پژو در سال 1998 میلادی از پژو 206 به عنوان یک خودروی جوان پسند رونمایی کرد. در حقیقت این خودرو را جایگزین پژو 205، نسل قبلی آن کرد. 
پژو 206 با این هدف که هم از پژو 205 بزرگتر باشد و هم در میان گروه پژو، خودروی جوان پسندتری به شمار برود، به طور کلی در مقایسه با مدل های قبلی یک سر و گردن بالاتر بود. در ادامه به بررسی بیمه این خودرو خواهیم پرداخت.
علل پر طرفدار بودن پژو 206
در زمان خودش، پژو 206 در اندازه کوچک یک ماشین عالی به شمار می رفت که برای افرادی که خواهان خودرویی خاص بودند، یک خودروی عالی به شمار می رفت. در واقع خودرویی با کیفیت و خوش سوار بوده که دارای دینامیک بهتری نسبت به اتومبیل های آسیایی معمولی زمان خودش بود. بایستی به شکل خاص به شکل نامتقارن بدنه آن و خطوط پر ستون های C آن نگاه بیاندازید. این ماشین در اندازه کوچک دارای استایل بسیار موفقی بود که طراحان در سایر پروژه ها هم از این استایل استفاده کرده اند. در بسیاری از خانواده ها از این ماشین تحت عنوان خودروی خانواده استفاده می کردند. این خودرو دارای بازده فضایی مناسبی است. برای 4 نفر این خودرو بسیار مناسب بوده و دارای تعداد مناسبی چمدان است. به گونه ای که افراد و وسایل بتوانند به هر نحوی خودشان را داخل این خودرو جا بدهند. 
206 هاچبک با سه یا پنج در، دارای طرفداران بیشتری است و اکثر خودروهایی که فروخته می شوند هم به این صورت است. 206 CC مدل جذاب بوده که یک سقف فلزی دارد و با یک دکمه باز و بسته می شود. در استرالیا این ماشین طرفداران زیادی دارد. البته الان هم جزو ماشین های پر طرفدار است. 
خودروی 206 در ایران
بیشتر از 15 سال از ورود خودروی 206 به ایران می گذرد که تیپ ها و طرح های گوناگونی از 206 به بازار عرضه شده است. شش تیپ مربوط به مدل های صندوق دار و دو مدل آن به ورژن جدید آن یعنی پژو 207 اختصاص دارد. 
تیپ های 1، 3، 4 و 6 مدل هاچ بک پژو 206 در بین این تیپ ها و مدل ها، از رده تولید خارج شده است و دیگر مدل صفر آن وجود ندارد. 
206 هاچ بک
این خودرو دارای 6 تیپ است که عمر بعضی از آنها کوتاه بوده و تولیدشان به سرعت متوقف شد. هر یک از آنها، دارای مشخصات فنی ویژه ای است که به شرح زیر است.
تیپ 1 پژو 206
تیپ 1 ساده ترین و نخستین تیپ 206 هاچ بک است، زمانی که این خودرو وارد بازار شد سر و صدای زیادی به پا کرد و طرفداران زیادی را از بین جوانان به خودش اختصاص داد. موتور این تیپ، TU3با توان تولید 75 اسب بخار می باشد. اما عمر تیپ 1 چندان زیاد نبوده و به سرعت از رده تولید خارج شد. فرمان دو شاخه، سیستم صوتی پشتیبانی کننده از کاست و ساعت دیجیتالی روی داشبورد موجب جذب طرفداران بسیار در این مدل بود. 
تیپ 2 پژو 206
پژو 206 تیپ 2 از آغاز دهه 80 وارد بازار شد. در حقیقت این مدل، تیپ بهبود یافته تیپ 1 است.  سیستم برق مالتی پلکس از سایر ویژگی هایی است که از تفاوت های مهم این تیپ با تیپ 1 می باشد. موتور تیپ 2 پژو، TU3 با حجم 1400 سی سی می باشد که سیستم ترمز ABS هم به منظور بیشتر شدن امنیت به این تیپ اضافه شد. ضمن اینکه پر فروش ترین تیپ 206 تا سال 90، این تیپ بود.
تیپ 3 پژو 206
در واقع تیپ 3 نمونه پیشرفته تیپ 2 و نمونه ضعیف تیپ 5 می باشد. موتور این خودرو همان TU3 می باشد که بالابرهای برقی درب ها و EBD و سیستم صوتی بهبود یافته کلاریون و آینه های جانبی از امکاناتی بود که به این مدل اضافه شد. 

همه چیز درمورد خودروی 206

تیپ 4 خودروی 206
موتور TU5 در این مدل، جای موتورTU3را گرفته است که تعداد کمی از این خودرو برای جانبازان کشور تولید شد. حسگر باران، محفظه مخفی زیر داشبورد و تنوع رنگی بیشتر از آپشن های این مدل بود. 
تیپ 5 پژو 206
موتور این تیپ از خودروی 206، TU5 می باشد. گیربکس 5 سرعته دستی، ترمزهای ABS دیسکی 4 کاناله و بهره مندی از کلیه امکانات رفاهی، از مزایای این تیپ شده است. از مواردی که باعث شده است این تیپ به عنوان پر فروش ترین خودروهای بازار باشد و طرفداران زیادی را به خودش جذب کند، همین مزایا می باشد. در واقع از آغاز دهه 80 تا به امروز در خط تولید مانده است. 
تیپ 6 پژو 206
امکانات این تیپ خودرو هم مانند تیپ 5 بود که تا سال 91 نیز چرخه تولید آن ادامه پیدا کرد. تیپ 6 در مقایسه با تیپ 5 دارای امکانات یکسانی بود ولی تنها تفاوت آن به گیربکس اتومات آن باز می گردد. شاید پس از تولید این مدل، انتظار می رفت که از تیپ 5 پر فروش تر و پر طرفدارتر باشد ولی این گونه نشد. موقع تعویض دنده، ضرباتی به خودرو وارد می شد که به عنوان نقطه ضعف این مدل محسوب می شد. 
پژو 206 مدل صندوق دار
پژو 206 هاچ بک از خودروهای مورد علاقه و پر طرفدار جوانان به شمار می رفت ولی برای افرادی که می خواستند خانوادگی از این خودرو استفاده کنند مناسب نبود. ایران خودرو به همین علت با همکاری شرکت پژو فرانسه شروع به تولید پژو 206 صندوقدار کردند. در آغاز پژو 206 به نام آریان شهرت پیدا کرد ولی پس از مدتی نام آن به SD 206 تغییر یافت.در دو مدل این خودرو تولید شد که موتور آنها TU5 و TU3 همراه با گیربکس های دستی و اتوماتیک است. SDV8 با موتور TU5 تنها مدلی است که از 206 صندوقدار به جا مانده است. 
کدام بیمه برای پژو 206 باید تهیه شود؟
به طور کلی برای پژو 206 هم مانند خودروهای دیگر بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث وجود دارد. خسارات جانی شخص ثالث و راننده براساس قانون دیه و خسارات مالی وارده به اموال زیان دیده توسط بیمه شخص ثالث مطابق با بازه تعهدات مالی از 9 تا 180 میلیون تومان پوشش داده می شود. هنگام خریداری بیمه توسط بیمه گذار، حداکثر تعهد مالی بیمه پرداخت می گردد. هرقدر سطح تعهدات مالی بیشتری را انتخاب کنید باید حق بیمه بیشتری را باید بپردازید. ولی این میزان حق بیمه، نسبت به بیشتر شدن سطح تعهدات مالی به صرفه است. 
برعکس بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه اجباری نیست و با پرداخت هزینه اندکی امکان خریداری بیمه و حفظ خودرویتان در مقابل آتش سوزی و انفجار و سرقت و... وجود دارد. پوشش های اصلی بیمه بدنه دربرگیرنده ی پوشش آتش سوزی، سرقت کلی خودرو و حادثه است ولی می توانید با پرداخت اندکی حق بیمه بیشتر، پوشش های اضافی را خریداری نمایید. شکست شیشه، سیل، سرقت درجا، پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی، بلایای طبیعی و نوسانات ارزش بازار و ایاب و ذهاب از مواردی هستند که در پوشش های اضافی جای می گیرند. 
می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان انتخاب بیمه، علاوه بر بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، انواع بیمه های آتش سوزی، بیمه های مسئولیت، بیمه عمر، بیمه موتورسیکلت و سایر بیمه ها را به آسانی خریداری نمایید. 


تاریخ: 1398/11/06



دسته بندی مطالب

یادآور تمدید بیمه‌

یادآوری برای بیمه
 
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
 
تاریخ سررسید

تماس واحد صدور بیمه نامه

لطفا فقط جهت صدور بیمه نامه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره امور بیمه

تماس با ما