دریافت خسارت در یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه دانا

دریافت خسارت در یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه دانا
بیمه دانا دارای 4 مرکز پرداخت خسارت در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران است که در این مطلب می خواهیم نحوه پرداخت خسارت در شعبه شمال تهران را مورد بررسی قرار بدهیم. 
نخستین گام: ورود به مرکز
خیابان گاندی را به طرف بالا حرکت کرده تا به خیابان پانزدهم برسیم. در نبش این خیابان، یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا واقع شده است. به منظور دریافت خسارت از بیمه بدنه، باید به طرف ساختمان اداری مرکز برویم. در ادامه می خواهیم از بیمه بدنه خسارت دریافت کنیم و به بررسی روند دریافت خسارت بپردازیم. 
یک خودروی سمند، خودروی مورد نظرمان است که 3 روز پیش به دلیل حواس پرتی راننده در خیابان ولی عصر به جدول برخورد کرده است. در ادامه راننده خودرو می خواهد از بیمه بدنه خسارت دریافت کند. ممکن است عجیب به نظر برسد ولی با داشتن بیمه بدنه حتی در مواقعی که با دیوار یا جدول برخورد می کنید، می توانید خسارتتان را از بیمه دریافت نمایید. پذیرش ریسک حوادث احتمالی، وظیفه بیمه است و همان گونه که می دانید، وقوع سانحه تصادف امری غیر قابل پیشگیری است. برای نمونه امکان دارد حین رانندگی حواسمان پرت باشد، به اندازه کافی مسلط نباشیم و احتمالات دیگری برای برای بروز سانحه در رانندگی موجود است. با پرداخت هزینه اندکی می توان از متحمل شدن خسارات مالی سنگین جلوگیری کرد. 
تحویل مدارک و پر کردن فرم اعلام خسارت
کارشناس بیمه، پس از اعلام بروز خسارت به آن مرکز و یا یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا توسط فرد زیان دیده، یک فرم اعلام خسارت بیمه بدنه به او تحویل داده می شود که بایستی برای شروع درخوات آن را پر کنیم. اطلاعات لازم در ارتباط با بیمه گذار، خودروی خسارت دیده، شرح حادثه رخ داده و ... وارد کرده تا کیفیت اتفاق رخ داده برای بیمه مشخص بشود. 

دریافت خسارت در یکی از شعب پرداخت خسارت بیمه دانا

مدارک لازم برای اینکه به کارشناس بیمه تحویل داده شود شامل: 
بیمه نامه بدنه خودرو
بیمه نامه شخص ثالث خودرو
کارت ماشین
گواهینامه رانندگی
برگه سبز (سند خودرو)
کارت ماشین
گزارش پلیس و کروکی نیز در این مواقع لازم بوده اما به علت برخورد با جدول احتیاجی نیست.
حتما تا 5 روز بعد از بروز حادثه به منظور دریافت خسارت، بیمه را در جریان قرار داده و تشکیل پرونده بدهید. مگر در شرایط خاص
تشکیل پرونده، سومین گام
کارشناس مرکز در این مرحله، به عنوان یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا مدارک و فرم ذکر شده را تحویل گرفته و با اسکن آنها و دریافت کپی از آنها، برای بیمه گذار پرونده تشکیل می دهد. روند دریافت خسارت وارد شده به خودرو با تکمیل روند این پرونده و پرشدن مدارک دیگر انجام می شود. حال باید مشاهده کرد که خسارت وارده به خودرو چه قدر بوده و بیمه چقدر آن را پرداخت می کند. 
بازدید خودرو برای ارزیابی خسارت
مدارک و پرونده بیمه گذار به یکی دیگر از کارشناسان مرکز به عنوان یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا واگذار شده و وی ادامه روند را جلو می برد. به همراه پرونده با وی به محوطه می روید تا خودرو را ببیند و مبلغ خسارت وارده را ارزیابی کند. خودرو از ناحیه رکاب سمت راننده خسارت به نسبت شدیدی را متحمل شده به گونه ای که آهن بدنه خودرو پاره شده است. از این رو مقدار ارزیابی بایستی به گونه ای باشد که رکاب سمت راننده عوض بشود. دلیل آن هم این است که با صافکاری نمی تواند ترمیم شود. 
کارشناس از خودرو بازدید کرده و با گرفتن چند عکس، محوطه را به طرف ساختمان مرکز ترک می کند. 
تکمیل پرونده و محاسبه خسارت، پنجمین قدم
کارشناس مربوط عکس های گرفته شده از خودروی خسارت دیده را پرینت کرده و آنها را ضمیمه پرونده می کند. مدارک لازم برای دریافت خسارت تکمیل شده و اکنون زمان ارزیابی خسارت و مقدار خسارت وارده به خودرو می باشد. 450 هزار تومان مقدار خسارت تخمین زده شده است که با با پرسیدن از راننده خسارت متوجه خواهیم شد که وی قبلا خودرویش را به یک تعمیرگاه نشان داده بود که آنجا نیز همین قیمت را پیشنهاد داده بودند. بیمه بدنه خسارت افت قیمت خودرو را نمی پردازد. بلکه تنها هزینه خسارات وارده را می پردازد.
در مرحله پایانی فرم ارزیابی خسارت، توسط بیمه گذار اعلام شده و رضایتش از مبلغ ارزیابی شده را اعلام می کند. کارشناس مرکز پرداخت خسارت در اینجا روی بیمه نامه شخص ثالث و بدنه فرد مهر زده و روی مهر می نویسد که راننده از بیمه اش استفاده کرده است. وی به عنوان آخرین جمله کارشناس مرکز می گوید ارائه داغی خودرو نیاز نیست. 
راننده زیان دیده در این مرحله بایستی مبلغ خسارت خودش را از این مرکز که یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا است، می گرفت ولی این اتفاق رخ نداد. آن هم به این دلیل که سند خودروی وی رهن ایران خودرو می باشد.  این شخص بایستی یک معرفی نامه از ایران خودرو بابت دریافت مبلغ خسارت خودش ارائه نماید. یا اینکه خودرو را با هزینه خودش تعمیر کرده و با ارائه سلامت خودرو، مبلغ خسارت وارده را از بیمه دریافت نماید. 
پس از تشکیل پرونده در صورتی که خودرویتان رهن ایران خودرو باشد، بایستی آن را تعمیر کرده و بعد از آن خسارتتان را دریافت نمایید.
مبلغ خسارت با کسر 10% فرانشیز قابل پرداخت می باشد که این فرانشیز همیشه 10 درصد نیست. بلکه در تصادف نخست به این میزان می باشد. این گونه روند پرداخت خسارت به پایان می رسد. 
شعب مراکز پرداخت خسارت 
جایی که بیمه گذار می تواند زمانی که دچار خسارت می شود به آنجا مراجعه کرده و خسارتش را از بیمه دریافت نماید. 
آیا بیمه بدنه ارزشمند است؟
از راننده خسارت پرسیده شد که چه قدر بابت خرید بیمه بدنه پرداخته است. وی در جواب گفت 290 هزار تومان. با پرداخت 290 هزار تومان امروز 450 هزار تومان خسارت دریافت کرد. بسیاری از افراد معتقدند این بیمه چندان مناسب نیست و برای ماشین های رده پایین مناسب نیست. درحالیکه قیمت مناسبی هم دارد. 


تاریخ: 1398/11/06دسته بندی مطالب

یادآور تمدید بیمه‌

یادآوری برای بیمه
 
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
 
تاریخ سررسید

تماس واحد صدور بیمه نامه

لطفا فقط جهت صدور بیمه نامه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره امور بیمه

تماس با ما