بیمه ی حوادث راننده

بیمه حوادث راننده
قطعا برایتان اتفاق افتاده است که برای عواملی مثل: مشکلات جاده ها و خیابان ها، عدم برخورداری بعضی از افراد از فرهنگ رانندگی، تاکنون برایتان اتفاق افتاده است که تصادف کرده و یا اطرافیانتان با این مشکل مواجه بشوند. اغلب در این موارد بیشتر اشخاص برای جبران خسارت وارده به خودرو، از بیمه ثالث استفاده می کنند. به ویژه خسارات جانی که امکان دارد جبران ناپذیر باشد و مسیر زندگی فرد را دگرگون کند. در ادامه بیمه حوادث راننده را بررسی خواهیم کرد. 
فرد مقصر حادثه و بیمه
بیمه های گوناگونی در حوادث راننده به داد فرد مقصر می رسند که به منظور جبران خسارات مالی خودتان، امکان استفاده از بیمه بدنه وجود دارد و برای جبران هزینه خسارت های جانی، می توان از بیمه حوادث راننده استفاده کرد. 
یکی از رشته های بیمه در حوزه خودرو، بیمه بدنه است.
بایستی اندکی بیشتر برای آشنایی با بیمه حوادث راننده، با بیمه شخص ثالث هم آشنا شویم.
خسارت مالی با بیمه بدنه
بیمه بدنه براساس آنچه گفته شد بیمه ای اختیاری است که خریداری آن برای مالکان خودرو اختیاری می باشد. این بیمه دارای پوشش گسترده ای است که در مواقع گوناگون از بیمه گذار در برابر حوادث به وجود آمده حمایت می کند. اگر شما در تصادفی مقصر باشید و به خودروی تان، خسارت مالی وارد شود، آنگاه بیمه بدنه هزینه این خسارت را جبران می کند. در مواردی که با خودرویتان به دیوار برخورد کنید، بیمه بدنه خسارت وارده به خودرویتان را می پردازد. 
بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری است که اغلب رانندگان دارای آشنایی تقریبی با آن هستند. بیمه ثالث از پوشش های گوناگونی برخوردار است که حمایت از بیمه گذاران براساس این پوشش ها انجام می شود:
خسارات مالی اشخاص ثالث
خسارت های مالی وارد شده بر اشخاص ثالث، از دیگر پوشش های بیمه شخص ثالث می باشد. براساس سقف تعهدات انتخابی توسط بیمه گذار، این بیمه خسارت وارده به خودروی زیان دیده را می پردازد. 
خسارات جانی راننده مقصر
بیمه حوادث راننده که از راننده مقصر در برابر خسارات جانی محافت می کند، پوشش خسارت جانی راننده نام دارد.

بیمه ی حوادث راننده

خسارات جانی اشخاص ثالث
براساس بیمه نامه، بیمه شخص ثالث خسارات جانی وارده بر اشخاص ثالث را جبران می کند. نرخ دیه در روز حادثه، پایه و اساس جبران هزینه می باشد. 
خسارت جانی با بیمه حوادث راننده
از پوشش های بیمه شخص ثالث، بیمه حوادث راننده می باشد که امکان جبران خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر با استفاده از این پوشش وجود دارد. بیمه شخص ثالث بیمه ای اجباری بوده و کلیه پوشش های آن نیز، اجباری می باشد. از این رو کلیه افرادی که دارای بیمه شخص ثالث هستند، بیمه حوادث راننده هم دارند.
اشتباه مصطلح راجع به بیمه حوادث راننده
از رایج ترین اشتباهات افراد این است که فکر می کنند بیمه حوادث راننده یکی از شاخه های بیمه حوادث انفرادی می باشد و فاقد ارتباط با بیمه خودرو است. لازم به ذکر است این تصور خیلی هم بی راه نیست. چرا که بیمه حوادث انفرادی هم مثل پوشش هایی که دارد، در برابر حوادث گوناگون، از جمله حوادث رانندگی پشتیبانی می کند اما بیمه ای که فقط برای حوادث راننده ی مقصر باشد، بیمه حوادث راننده می باشد که شاخه ای از بیمه ثالث به شمار می آید. نه بیمه حوادث انفرادی.
پوشش های بیمه حوادث راننده
این مطلب به این اشاره دارد که این بیمه تا چه اندازه خسارات وارده بر راننده مقصر را می پردازد. 
قانون جدید بیمه حوادث راننده
در سال 96، بیمه شخص ثالث تغییراتی کرد که در ارتباط با بیمه حوادث راننده و خسارات جانی وارد برای فرد مقصر می باشد. بیمه حوادث راننده در قانون پیشین، تنها زمانی شامل فرد مقصر می شود که فرد دچار نقص عضو دائم و یا فوت شده باشد. بیمه حوادث راننده در شرایطی که راننده مقصر در تصادفی فوت کند، بیمه حوادث راننده مبلغی تحت عنوان هزینه خسارت را به ذی نفعان او می پردازد. 
بیمه حوادث راننده در مواقعی که راننده مقصر دچار نقص عضو دائمی می شد، هزینه خسارت وارده به او را براساس بیمه نامه می پرداخت. 
این موضوع در بیمه شخص ثالث اندکی دچار تغییر شده است. بیمه حوادث راننده در مواردی که جراحات مختصرتری به راننده وارد شود، هزینه این خسارات به وسیله بیمه حوادث راننده جبران خواهد شد. تنها در حالت فوت و نقص عضو دائم نیست که بیمه خسارت را جبران می کند. آسیب دیدگی های موقت و نقص عضو هم تحت پوشش قرار می گیرند.
می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان ((انتخاب بیمه)) به صورت آنلاین بیمه نامه مورد نظرتان را خریداری نمایید. 


تاریخ: 1398/11/06دسته بندی مطالب

یادآور تمدید بیمه‌

یادآوری برای بیمه
 
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
 
تاریخ سررسید

تماس واحد صدور بیمه نامه

لطفا فقط جهت صدور بیمه نامه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره امور بیمه

تماس با ما